ایران دهکده
021 46 01 39 23

آرامگاه میرزا ابراهیم رضوی، بزرگترین واقف سادات رضوی

میرزا ابراهیم اوّل  یا میرزا ابراهیم رضوی، دومین و بزرگترین واقف سادات رضوی است که  در سال 1038 قمرى موقوفات مهمى را در شهرهاى مشهد و رادکان و تربت جام وقف بر اولاد ذکور و اناث خاندان خویش و عامه سادات رضوى ساکن شهر مشهد وقف کرده است. موقوفه وى بسیار فعّال است و حدود بیست هزار نفر (در سال 1381 خورشیدى) از آن بهره مند مى شدند. این موقوفه توسط متولى از اعقاب خود میرزا ابراهیم اداره مى شود و درآمد سالانه آن میان سهم بران توزیع مى گردد. گفتنی است که موقوفه میرزا ابراهیم سبب شده است تا چند هزار خانوار از سادات رضوى ساکن مشهد و اعقاب خاندان واقف در سراسر کشور شجره نسب خویش را تا کنون حفظ نمایند، لذا اقدام وى یکى از پدیده هاى فرهنگى مهم شهر مشهد است.

میرزا ابراهیم رضوی

میرزا ابراهیم رضوی که در سال 1042 قمری وفات نمود در ملک شخصی خود که در مجاورت مجموعه فرهنگی و تفریحی کوهسنگی در دامنه کوه و انتهای خیابان بهشتی قرار دارد، به خاک سپرده شد. این بنا تنها یادگار تاریخی از دوران شاه صفوی در مشهد می باشد که وی نیز از اجله‌ سادات رضوی خراسان در زمان صفویه بوده و نسب شریفش با بیست و یک واسطه به امام‌زاده «ابو جعفر موسی مبرقع»‌ فرزند حضرت جواد (ع) می‌رسد. در صحن مقبره میرزا ابراهیم رضوی تعدادی از علمای قرن اخیر خراسان نیز مدفون هستند و بازدید از مقبره میرزا ابراهیم برای عموم آزاد است.

میرزا ابراهیم رضوی

 

برای مشاهده نرخ تور مشهد با هتل ها، امکانات و خدمات مختلف اینجا کلیک کنید

 

لینک های مفیدتر درباره ی سفر به مشهد


فرم ارسال نظرات
نام:
تلفن همراه:
کد:
پیام شما:
این فیلدها را پر کنید.برچسب‌ها

‌مطالب مرتبط
‌مطالب پیشنهادی
از دل خود به دل دوست سفر باید کرد...

021 46 01 39 23
تهران، کبیری طامه (شاهین شمالی)، روبروی مجموعه ورزشی خرم شاد، نبش 10 متری اول، پلاک 1، طبقه 4
Copyright © 2023 IranDehkadeh. All right reserved.

دقت کنید:اطلاعیه برای مسافران کیش

امروز 13 تیر 

با ارتباط مستقیم و حذف دلالان، نزدیک به 500 هزار تومان بن تخفیف(تفریحات آبی و کشتی های کیش)فراهم شده است. اگر تمایل دارید که رایگان برای شما ارسال گردد، شماره خود را وارد نمایید.