ایران دهکده
021 46 01 39 23

10 تا از بهترین رستوران ها و کافه های ایروان، ارمنستان از نظر مسافران

بهترین رستوران های ارمنستان ایروان 

غذا موضوع مهمی برای ارمنی ها به حساب می آید. هر رویداد اجتماعی در این کشور بر روی غذا متمرکز است چون عقیده دارند که با معده خالی گفتگو انجام نمی شود و بسیاری از دوستی ها در ارمنستان با تقسیم کردن غذا با یکدیگر شروع می شود. شما در کشور ارمنستان با طیف وسیعی از رستوران ها مواجه خواهید شد، به خصوص در پایتخت ارمنستان یعنی شهر ایروان. در این مطلب 10 تا از بهترین رستوران های ارمنستان را به شما معرفی می نماییم که در تور ارمنستان و بازدید از ایروان نباید آنها را از دست بدهید.

  1. Mer Taghe

رستوران Mer Taghe ارمنستان

در تور ارمنستان اگر طعم غذای خوشمزه و سنتی lahmadjun، که به "پیتزای ارمنستان" نیز معروف است را نچشید، سفر شما کامل نمی شود. در رستوران ساده، مرغوب و زیر زمینی Mer Taghe، خمیر پیتزاها تازه‌ی تازه هستند و در تنور پخته میشوند. روی این تکه خمیر بسیار کوچک و گرد با گوشت تازه سرخ شده همراه با جعفری، گوجه فرنگی و پیاز پوشانده میشود. پیتزای ارمنستان یا lahmadjun به همراه لیمو برای شما سرو می شود. اگر همراه با این غذا دوغ مخصوص هم سفارش دهید یک وعده غذایی ارزان، سنگین و خوشمزه را امتحان خواهید کرد.

آدرس و شماره تلفن: خیابان تومانیان 21/1، ایروان، ارمنستان، 37410580106+

  1. (Old Erivan (Hin Yerevan

رستوران Old Erivan در یک ساختمان بسیار بلند (با استاندارهای معماری ارمنی) قرار گرفته است، افرادی که مایل هستند در تور ارمنستان با مهمان نوازی، غذا و موسیقی ارمنی آشنا شوند باید این رستوران را امتحان کنند. رستوران Old Erivan انواع غذاهای اصیل ارمنی، مثل کباب دلمه معروف ارمنستان و ishkhan (ماهی قزل آلای ارمنی) را به شما پیشنهاد خواهد کرد. مهمان ها در اتاق های زیبایی که نمایانگر فرهنگ ارمنی باستان هستند به غذا خوردن مشغول می شوند، در حالیکه هم زمان به موسیقی سنتی گوش می دهند که توسط یک گروه ارمنی با آلات موسیقی سنتی مثلduduk  به صورت زنده اجرا می شود. هر طبقه دارای سبک و موسیقی خاص خودش است. رستوران Old Eiravan دارای یک مکان فوق العاده است که مخصوص نمایش های باله و خانه های اپرا طراحی شده است.

آدرس و شماره تلفن: خیابان شمالی 2، ایروان، ارمنستان، 37410529494+

  1. Pandok Yerevan

رستوران pandok Yerevan

مجموعه تفریحی و رستوران پاندوک ایروان (Pandok Yerevan) مکانی راحت و آرم است که 30 مهمان در سالن اصلی و گروه های کوچکتر از 4 تا 8 مهمان را در اتاق های کوچکی که همگی به سبک ارمنی تزئین شده اند، پذیرا می باشد. بالشتک ها و سفره ها با زیور آلات ارمنی پوشانده شده اند و می توانید تصاویری از برجسته ترین و زیباترین جاذبه های ارمنستان در اطراف خو مشاهده کنید. کلمه "آرام" بهترین توصیف از جو و فضای این رستوران در ارمنستان است، جایی که مهمان ها می توانند از طعم بهترین غذاهای ارمنی لذت ببرند. پیشنهاد میشود در این رستوران حتما نوشیدنی هلو و زردآلو خانگی را امتحان کنید.

آدرس و شماره تلفن: خیابان موسس خرناتسی 29/2 (Movses Khorenatsi)، ایروان، ارمنستان، 37410582512+

  1. Dolmama

رستوران dolmama ارمنستان

رستوران دلماما از سال 1998 در قلب ارمنستان، ایروان شروع به کار کرد و تا به حال برای زنده نگه داشتن غذاهای سنتی ارمنستان تلاش زیادی کرده است. همانطور که از اسم این رستوران ارمنی مشخص است تخصص آن دلمه معروف خودمان یا sarma در گویش ارامنه غربی است که مواد آن شامل: گوشت سرخ شده مخلوط با برنج، سبزی و انواع ادویه جات ترشی جات است که در برگ درخت انگور پیچیده شده است. اما رستوران Dolmama تصمیم گرفته است که ادویه آن را با تغییر دستور پخت غذا عوض کند. آنها گوشت سرخ شده با یک تکه چغندر و افزودن مقداری فلفل قرمز و رزماری را جایگزین دستور پخت قبلی کرده اند. با اضافه کردن مقداری لیموی تازه و ماست بیشترین لذت را از طعم دلمه ببرید.

آدرس و شماره تلفن: خیابان پوشکین 10، ایروان، ارمنستان، 37410561354+

  1. Kovkas Tavern

رستوران kovkas tavers

رستوران Kovkas Tavern یا قصر قفقاز، جایی است که تا 200 مهمان را پذیرا میباشد و در اینجا می توانید از مهمان نوازی و غذاهای قفقازی و همچنین بهترین کنیاک و شراب منطقه لذت ببرید. حتی غذاهای فراموش شده منطقه را نیز در این رستوران ارمنستان پیدا میکنید، زیرا سرآشپزهای ارمنی و گرجی رستوران تمام تلاش خود را میکنند تا به بهترین نحو از سنت ها و قومیت خود برای آشپزی الهام بگیرند. تیم Kovkas نیز همانند سرآشپزها سنت خود را به دکوراسیون داخلی رستوران اعمال کرده اند و تلاش خود را کرده اند تا فضای داخل رستوران شبیه به ایروان یا تفلیس قرن نوزدم به نظر برسد. علاوه بر این، هر شب نوازندگان آلات موسیقی سنتی خود را به اینجا می آورند تا آهنگ های سنتی ارمنستان را در اتاق شرقی ماران بنوازند. یک مجموعه دوم Kovkas نیز وجود دارد که کمی خارج از شهر در بزرگراه آشتاراک قرار گرفته است، غذاهای این مجموعه به همان شکل است و فقط فضای آن بزرگتر است.

آدرس و شماره تلفن: خیابان هانراپتوتیان 82، ایروان، ارمنستان، 37410561177+

  1. (8rd Hrashaliq (8th Miracle

رستوران های ارمنستان

در حوضه ایروان، جایی که غذا و طبیعت با یکدیگر ملاقات میکنند، رستوران زیبای هراشالیک 8 ام قرار گرفته است. مهمان ها می توانند در داخل یا خارج از رستوران بنشینند، جایی که می توانند صدای آرامش بخش رودخانه نزدیک به رستوران و آرامش طبیعت را تحسین کنند. این رستوران به خوبی می تواند از پس مهمان های زیاد بر بیاید و مقدار غذای زیادی را در وسط میز برای همه سرو میکند تا به روش سنتی ارمنستان آن را تقسیم کنند. همچنین این رستوران دوستدار کودکان است و شب ها، به خصوص در زمین مخصوص رقص بسیار زنده است.

آدرس و شماره تلفن: Hrazdani Kirch، ایروان، ارمنستان، 37410534151+

  1. Malkhas Jazz Club

رستوران های ارمنستان

یکی از بهترین مکان ها در ایروان که می توانید در آنجا از شنیدن موسیقی جاز موقع خوردن غذا یا نوشیدنی لذت ببرید رستوران یا کلاب Malkhas Jazz است که یکی از محبوب ترین رستوران های ارمنستان است و اکثر مواقع قبل از رفتن به آنجا باید صندلی رزرو کنید. خدمات، غذا و فضای این رستوران عالی است و موسیقی کامل کننده همه این هاست. منو غذای این رستوران شامل استیک، پاستا و گوشت خوک است، علاوه بر این منو سیگار و کوکتل های آنها نیز عالی است. این رستوران به خاطر مالک و بهترین پیانیست جاز در کشور، یعنی لوون مالخاسیان، نامگذاری شد که به طور دائم بعد از نیمه شب در این رستوران اجرا دارد.

آدرس و شماره تلفن: خیابان پوشکین 52/1، ایروان، ارمنستان، 37410535350+

  1. (Mer Kyugh (Our Village

 رستوران (Mer Kyugh (Our Village ارمنستان

در رستوران بسیار گرم و صمیمی Mer Kyugh، این حس به شما دست می دهد که انگار در خانه خود هستید، در اینجا غذاهای خانگی سنتی و خوشمزه ارمنی برای شما آورده می شود که انواع و اقسام پنیر ها و kefta لذیذ را شامل می شوند. در اکثر مواقع در رستوران Mer Kyugh موسیقی زنده پخش می شود که همین موضوع غذا خوردن در این رستوران را لذت بخش و به یاد ماندنی می کند. دکوراسیون رستوران Mer Kyugh ارمنی است و می توانید بسیاری از فرش های ارمنی را در داخل رستوران پیدا کنید. این رستوران ارمنستان شهرت بسیار خوبی دارد و بیشتر مشتریان آن دائمی هستند.

آدرس و شماره تلفن: خیابان سیت نووا 5، ایروان، ارمنستان، 37410548700+

  1. ArtBridge Bookstore Café

ArtBridge Bookstore Café ارمنستان

کافه ArtBridge Bookstore یک مکان جادویی است که جایی دنج برای دوستداران هنر و ادبیات است. مهمان ها می توانند از صبحانه، ناهار و شام این کافه و همچنین از مطالعه مجموعه متنوع مجلات و مقالات محلی بیشترین لذت را ببرند. کافه ArtBridge Bookstore برنامه ای تحت عنوان "دیدار با هنرمند" دارد که در آن هنرمندان با استعداد به مهمانان معرفی می شوند.

آدرس و شماره تلفن: خیابان آباویان 20، ایروان، 37410521239+

  1. The Club

رستوران the club ارمنستان

این رستوران ارمنی غذاهای خوشمزه ارمنی و بین المللی را به روش فرانسوی در یک محیط زیبا به شما ارائه خواهد کرد. بهترین غذای این رستوران استیک است که بر روی سنگ داغ پخته می شود. برای خوردن دسر بهتر است که به اتاق چای بروید و crème brûlée شگفت انگیز این رستوران را تجربه کنید. The Club به عنوان یک رستوران مقرون به صرفه اما با کیفیت شناخته می شود که از سرآشپزهای با استعداد ارمنستان و خارج از کشور استقبال می کند. در کنار رستوران و یک اتاق چای، The Club دارای یک کافه، یک بازار با قفسه هایی شامل مجله، کتاب، فیلم، و حتی یک سالن کنسرت است.

آدرس و شماره تلفن: خیابان تومانیان 40، ایروان، ارمنستان، 37410531361+


فرم ارسال نظرات
نام:
تلفن همراه:
کد:
پیام شما:
این فیلدها را پر کنید.برچسب‌ها

‌مطالب مرتبط
‌مطالب پیشنهادی
از دل خود به دل دوست سفر باید کرد...

021 46 01 39 23
تهران، کبیری طامه (شاهین شمالی)، روبروی مجموعه ورزشی خرم شاد، نبش 10 متری اول، پلاک 1، طبقه 4
Copyright © 2023 IranDehkadeh. All right reserved.

دقت کنید:اطلاعیه برای مسافران کیش

امروز 13 تیر 

با ارتباط مستقیم و حذف دلالان، نزدیک به 500 هزار تومان بن تخفیف(تفریحات آبی و کشتی های کیش)فراهم شده است. اگر تمایل دارید که رایگان برای شما ارسال گردد، شماره خود را وارد نمایید.