ایران دهکده
021 46 01 39 23

کاخ دلمه باغچه استانبول

کاخ زیبای دلمه باغچه واقع در شهر استانبول یکی از بنا های تاریخی و باشکوه به حساب می‌آید.این کاخ بین سال های ۱۸۴۳ و ۱۸۵۶ به دستور عبدالمجید یکم، سی و یکمین پادشاه عثمانی بنا شد.

مساحت این کاخ حدود ٤٥ هزار متر مربع در زمینی به مساحت ۱۱۰ هزار متر مربع ساخته شده است.از سال ۱۸۸۹ تا ۱۹۰۹ میلادی از این کاخ به عنوان مرکز اداری امپراطوری عثمانی استفاده می‌شده است.

دلمه باغچه در منطقه اروپایی (بشیکتاش) شهر استانبول در نزدیکی تنگه بسفر قرار دارد.

کاخ دلمه باغچه دارای ۲۸۵ اتاق، ۶ حمام ترکی و ۴۶ هال یا همان سالن بزرگ است.

یک چلچراغ بسیار عظیم با وزنی حدود ۴ تن در سالن رقص این کاخ وجود دارد که ارتفاع آن تقریبا ۳۶ متر است.

از نظر عبدالمجید معماری کاخ کمی قدیمی شده بود و دستور بازسازی به سبک نئوباروک را داد.دلمه باغچه قبل جمهوری ترکیه خانه سلاطین بوده است.این کاخ دارای اسکله ای حدود ۶۰۰ متر است که به هر دو حیاط متصل میشود.

کاخ دلمه باغچه به سه بخش موزه مربوط به مجموعه های کاخ، موزه ساعت و موزه موسیقی تقسیم می‌شود. پیشنهاد ایران دهکده به مسافران تور استانبول این است که حتما سری به این بنای تاریخی بزنند و از زیبایی های آن لذت ببرند.
کاخ دولمه باغچه در همه روزهای هفته به جز دوشنبه و پنجشنبه از ساعت 9 صبح تا 16 بعد ازظهر پذیرای توریست‌ها و مسافران تور استانبول می‌باشد.

ظرفیت کاخ دولمه باغچه در روز حدود 1500 نفر است و چون اکثر توریست‌ها ساعات اولیه روز برای بازدید از کاخ میروند سعی کنید اگر در سفر خود به استانبول این کاخ را جزء لیست جاهای دیدنی استانبول قرار دادید حتماً در صبح و قبل از ساعت 14 بروید که بلیط ها به اتمام نرسیده باشد. 

آدرس کاخ دولمه باغچه:

Vişnezade Mahallesi, Dolmabahçe Cd., 34357 Beşiktaş/İstanbul, Turkey

 

برای رفتن به کاخ دلمه باغچه‌ی استانبول هم مترو و هم تراموا وجود دارد.که ما در اینجا از دو مسیری که اکثر هتل‌های استانبول قرار دارند نحوه‌ی رفتن به کاخ را میگوییم.

از میدان تکسیم باید سوار متروی فونیکلار شوید و در ایستگاه کاباتاش از قطار پیاده شوید و در حدود 400 متر پیاده روی کنید تا به کاخ دلمه باغچه برسید.

از منطقه‌ی فاتیح باید سوار تراموای به سمت کاباتاش شوید و در ایستگه پیاده شوید و تا کاخ دلمه باغچه پیاده بروید.

برای مشاهده نرخ تور استانبول با هتل های مختلف اینجا کلیک کنید.

برخی لینک‌های مرتبط:


فرم ارسال نظرات
نام:
تلفن همراه:
کد:
پیام شما:
این فیلدها را پر کنید.برچسب‌ها

‌مطالب مرتبط
‌مطالب پیشنهادی
از دل خود به دل دوست سفر باید کرد...

021 46 01 39 23
تهران، کبیری طامه (شاهین شمالی)، روبروی مجموعه ورزشی خرم شاد، نبش 10 متری اول، پلاک 1، طبقه 4
Copyright © 2023 IranDehkadeh. All right reserved.

دقت کنید:اطلاعیه برای مسافران کیش

امروز 13 تیر 

با ارتباط مستقیم و حذف دلالان، نزدیک به 500 هزار تومان بن تخفیف(تفریحات آبی و کشتی های کیش)فراهم شده است. اگر تمایل دارید که رایگان برای شما ارسال گردد، شماره خود را وارد نمایید.