ایران دهکده
021 46 01 39 23

برج دختر استانبول

برج دختر (kiz kulesi) یکی از مشهورترین آثار کشور ترکیه و جزء زیباترین جاهای دیدنی استانبول می‌باشد که مانند نیلوفر دریایی در میان آبهای تنگه بسفر قرار گرفته است. برج دختر یا کیزکوله سی بر ارتفاع صخره ای بزرگ و صاف در وسط تنگه بسفر قرار دارد و یکی از دوست داشتنی ترین بناها برای مردم استانبول به شمار می‌رود. برج دختر اولین فانوس دریایی شهر استانبول می‌باشد که علاوه بر کاربردش با افسانه های مختلفی مشهور شده است به طوری که اگر از مردم استانبول بپرسید که دوست داشتنی ترین بنای استانبول کجاست، همه برج دختر را نشان می دهند و همه اینها به خاطر داستانهای عاشقانه بسیاری است که در مورد آن نقل می‌کنند.

افسانه‌ای که بیشتر در مورد این برج مرسوم است در مورد شاهزاده خانمی است که پیشگویان اعلام کرده بودند که در سن 18 سالگی بر اثر مارگزیدگی از دنیا میرود به همین دلیل پدرش که امپراطور بیزانس بود وی را به این جزیره فرستاد که تا سن 18 سالگی در آن برج بماند و از هرگونه گزند ماری در امان باشد.امپراطور وقتی دخترش به سن 18 سالگی رسید برایش تولدی ترتیب داد و هدایایی داخل سبد اهدا کرد ولی از بخت بد داخل سبد ماری سمی پنهان شده بود که هنگام باز کردن سبد توسط شاهزاده،وی را گزید و در 18 سالگی طبق گفته‌ی پیشگو از دنیا رفت.

 

افسانه‌ی دیگری که در مورد برج دختر وجود دارد درباره‌ی دو عاشق بد اقبال است که دختری به نام هیرو و پسری به نام لیندر بود که برای دیدن یکدیگر تلاش‌های زیادی می‌کردند.هیرو که دختری زیبا و از کاهنان مذهبی آفرودیت بود در این برج زندگی میکرد لیندر برای دیدن او باید تا این برج شنا میکرد و هیرو برای اینکه لیندر مسیر را گم نکند در بالای برج آتشی بنا میکرد تا لیندر از مسیر خارج نشود.اما یک شب طوفان شدیدی آمد و تلاشهای هیرو برای بنا کردن آتش بی‌ثمر ماند و لیندر در دریا غرق شد و روز بعد جسدش به خشکی جزیره رسید و هیرو با دیدن این غم خودکشی کرد.

 این برج در زمان روم باستان محلی برای کنترل کشتی های عبوری بوده است که حاکم روم در آن موقع با بستن زنجیری آن ها رو کنترل و عوارض و مالیات دریافت میکرده است.ولی از زمان عثمانی تا به امروز از این برج به عنوان فانوس دریایی استفاده می‌شود.این برج یکی از نمادهای تاریخی معروف استانبول است که به شهر استانبول نمای زیبایی بخشیده است.

برج دختر استانبول یک کافه رستوران دارد که در منوی آن انواع غذاهای ترکی و بین‌المللی سرو می‌شود.اگر شما هم تور استانبول و برج دختر را برای بازدید انتخاب کردید حتما سری به این کافه رستوران بزنید چون قیمت مناسبی نسبت به خدماتی که ارائه میدهد دارد.در این برج یک موزه هم وجود دارد که بازدید از آن رایگان بوده و میتونید از دیدن آن لذت ببرید.

 برای رسیدن به این برج باید به منطقه‌ی کاباتاش و یا سالاجاک بروید و از آنجا با قایق حدود 10 دقیقه و با پرداخت هزینه‌‌ای تقریبا 30 لیر به این برج برسید.حتما قبل از رفتن به سمت قایق‌ها از ساعات حرکت آنها اطلاع پیدا کنید.

آدرس برج دختر استانبول: Salacak Mahallesi, Üsküdar Salacak Mevkii, 34668 Üsküdar/İstanbul, Turkey

برخی لینک‌های مرتبط به تورهای ایران دهکده:

برای مشاهده نرخ تور استانبول با هتل های مختلف اینجا کلیک کنید.

 


فرم ارسال نظرات
نام:
تلفن همراه:
کد:
پیام شما:
این فیلدها را پر کنید.برچسب‌ها

‌مطالب مرتبط
‌مطالب پیشنهادی
از دل خود به دل دوست سفر باید کرد...

021 46 01 39 23
تهران، کبیری طامه (شاهین شمالی)، روبروی مجموعه ورزشی خرم شاد، نبش 10 متری اول، پلاک 1، طبقه 4
Copyright © 2023 IranDehkadeh. All right reserved.

دقت کنید:اطلاعیه برای مسافران کیش

امروز 13 تیر 

با ارتباط مستقیم و حذف دلالان، نزدیک به 500 هزار تومان بن تخفیف(تفریحات آبی و کشتی های کیش)فراهم شده است. اگر تمایل دارید که رایگان برای شما ارسال گردد، شماره خود را وارد نمایید.