ایران دهکده
021 46 01 39 23

موزه‌ی یخ استانبول

 موزه یخ استانبول از جدیدترین جاهای دیدنی استانبول است که در سال 2010 در شهر توریستی استانبول افتتاح شد.موزه‌ی یخی استانبول اولین موزه‌ی یخی در کل اروپاست که در کشوری با آب و هوای تقریباً معتدل به وجود آمده است.

موزه ی یخ استانبول

این موزه از بهترین دیدنیهای جدید استانبول هم به حساب می‌آید که سرمایه گذار آن یک شخص نروژی است که در 23 آپریل روز جهانی کودک آن را افتتاح کرد.موزه یخ استانبول در 365 روز سال میزبان بازدیدکنندگان خود می‌باشد و تعطیلی ندارد.در این موزه که مساحت آن 1400 متر مربع است 170 تن یخ وجود دارد که به صورت مستقیم از سوئد آورده شده است.

موزه ی یخ استانبول

دمای داخل موزه یخ حدود 5 درجه زیر صفر می‌باشد و البته جای هیچ نگرانی برای ورود وجود ندارد زیرا در لحظه‌ی ورود به شما کت مخصوص داده می‌شود که میتوانید از آن استفاده کنید و در محیط زیبای این موزه قدم بزنید و لذت ببرید.در موزه یخ استانبول در کل 34 مجسمه یخی وجود دارد که طراحان هتل معروف یخی سوئد این مجسمه‌ها را طراحی کرده‌اند.

موزه ی یخ استانبول

در این موزه بخش وایکینگها از همه دیدنی‌تر است و طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است.در واقع وایکینگها 880 سال از طریق دریا به شهر استانبول وارد می‌شدند و استانبول را شهر محافظت شده نامیده بودند.به همین دلیل در بخش ورودی موزه یخی مجسمه‌های یخی وایکینگ وجود دارد که همراه با یک کشتی با ظرافت بی‌نظیری در ورودی این موزه قرار گرفته است.موزه‌ی یخی استانبول دارای یک بخش زیبای دیگری می‌باشد که مشابه قطب شمال و منطقه‌ی اسکاندیناوی است و با مشاهده‌ آن میتوانید به خوبی خودتان را در آن منطقه حس کنید.
بخش دیگر این موزه برای پذیرایی از بازدیدکنندگان در نظر گرفته شده است که با لیوان‌هایی یخی به مهمانان خود شربت میدهند.
 
موزه ی یخ استانبول

 آدرس موزه‌ی یخی استانبول: Kocatepe Mah. Pasa Cad B۱ Blok No:۲I, stanbul Forum Avm,Bayrampasa – Istanbul,۳۴۰۴۵ Turkey

 
 
برای مشاهده نرخ تور استانبول با هتل های مختلف اینجا کلیک کنید.

اطلاعات بیشتر در مورد تورهای ایران دهکده:


فرم ارسال نظرات
نام:
تلفن همراه:
کد:
پیام شما:
این فیلدها را پر کنید.برچسب‌ها

‌مطالب مرتبط
‌مطالب پیشنهادی
از دل خود به دل دوست سفر باید کرد...

021 46 01 39 23
تهران، کبیری طامه (شاهین شمالی)، روبروی مجموعه ورزشی خرم شاد، نبش 10 متری اول، پلاک 1، طبقه 4
Copyright © 2022 IranDehkadeh. All right reserved.

دقت کنید:اطلاعیه برای مسافران کیش

امروز 13 تیر 

با ارتباط مستقیم و حذف دلالان، نزدیک به 500 هزار تومان بن تخفیف(تفریحات آبی و کشتی های کیش)فراهم شده است. اگر تمایل دارید که رایگان برای شما ارسال گردد، شماره خود را وارد نمایید.