ایران دهکده
021 46 01 39 23

کلیسای آنچیسخاتی تفلیس

کلیسای آنچیسخاتی قدیمی ترین کلیسای شهر تفلیس است که برج ناقوس آن از ویژگی های جذاب این کلیسا می باشد. 

این کلیسا در قرن ششم توسط داچی اوجارملی ساخته شده است. نام آنچیسخاتی از نام تمثال آنچا گرفته شده است. به دلیل حمله ی عثمانیان به ترکیه این تمثال از صومعه‌ ی آنچا واقع در ترکیه به این کلیسا منتقل شده است. هم اکنون این تمثال در موزه‌ ی هنر گرجستان نگهداری می‌شود.

 

نزدیکی رود کر به این کلیسا از جمله عوامل جذب توریست و گردشگر می باشد. کلیسای آنچیسخاتی دارای سه بخش اصلی است که توسط ۲ در ورودی و یک سالن بسیار بزرگ از یک‌‌دیگر جدا شده اند. یکی از عواملی که کلیسای آنچیسخاتی تفلیس را بسیار زیبا جلوه می دهد، سنگ‌ ها و موزائیک‌ های فیروزه‌ای به کار برده شده در معماری این کلیسا می باشد. 

 

کلیسای آنچیسخاتی تفلیس جنگ‌های زیادی را پشت سر گذاشته و در طی سال‌ های پی در پی مورد تهاجم ایرانیان قرار گرفته است. اما در قرن 17 میلادی این کلیسا بازسازی شد. ساختار این کلیسا در سال‌ ۱۸۷۰ تغییرات بسیاری داشته است که از مهم‌ ترین این تغییرات میتوان به اضافه کردن یک گنبد به آن اشاره کرد. در قرن نوزدهم (در سال های 1995-1958) به مناسبت تولد 1500 سالگی تفلیس بازسازی نهایی این کلیسا انجام شد و مجددا گنبد را برداشتند و کلیسا را به نمای سابقش نزدیک تر کردند. در این کلیسا نقاشی‌ های به ‌جا مانده از نقاش معروفی به نام کاتلیکس نیکوز امیلخوری وجود دارد که تمام نقاشی‌ ها مربوط به قرن ۱۹ می باشند. 

 

یکی از نکات جالب این کلیسا این است که در دوران شوروی سابق برگزاری مراسمات مذهبی متوقف شده بود و صرفا به عنوان موزه فعالیت میکرد. کلیسای آنچیسخاتی از زیباترین جاهای دیدنی تفلیس است. 

پیشنهاد ما به شما در تور تفلیس، بازدید از این مکان تاریخی زیبا می باشد.

ساعت کاری: همه روزه از ساعت 9 صبح الی 18 بعداز ظهر

آدرس کلیسای آنچیسخاتی:   11loane Shavteli St, T'bilisi, Georgia

 

برای مشاهده نرخ تور تفلیس با هتل های مختلف اینجا کلیک کنید.
 

اطلاعات بیشتر در مورد دیگر تورهای ایران دهکده


فرم ارسال نظرات
نام:
تلفن همراه:
کد:
پیام شما:
این فیلدها را پر کنید.برچسب‌ها

‌مطالب مرتبط
‌مطالب پیشنهادی
از دل خود به دل دوست سفر باید کرد...

021 46 01 39 23
تهران، کبیری طامه (شاهین شمالی)، روبروی مجموعه ورزشی خرم شاد، نبش 10 متری اول، پلاک 1، طبقه 4
Copyright © 2023 IranDehkadeh. All right reserved.

دقت کنید:اطلاعیه برای مسافران کیش

امروز 13 تیر 

با ارتباط مستقیم و حذف دلالان، نزدیک به 500 هزار تومان بن تخفیف(تفریحات آبی و کشتی های کیش)فراهم شده است. اگر تمایل دارید که رایگان برای شما ارسال گردد، شماره خود را وارد نمایید.