ایران دهکده
021 46 01 39 23

موزه ی هنرهای زیبا تفلیس

موزه ی هنرهای زیبا از مهم ترین مکان های دیدنی تفلیس است. این موزه واقع در شمال شرقی میدان آزادی(تاویسوپلبیس) می باشد. 

از قرون قبل از میلاد مسیح تا دوران معاصر هر اثر به جامانده ای از تاریخ گرجستان در این موزه قرار دارد؛ در نتیجه شما به راحتی می توانید هر چیزی که با هنر گرجستان در ارتباط باشد را در این موزه پیدا کنید. بیشتر اشیا و میراث فرهنگی کشور گرجستان که برای مردم این کشور بسیار مقدس و با ارزش است در این موزه قرار دارند. 

از جمله مهم ترین این آثار می‌توان به صلیبی که روی سینه‌ ی ملکه تامار قرار دارد، اشاره کرد. در ساخت این صلیب، 4 زمرد، 6 مروارید و 5 یاقوت به کار رفته است. این اثر تنها اثر شخصی باقی مانده پادشاه قرن دوازدهم میلادی گرجستان می باشد. 

جذاب ‌ترین بخش موزه، بخش گنجینه های موزه می باشد که می توانید به صورت رایگان از وجود راهنمای موزه هم بهره مند شوید. این گنجینه ها شامل مجموعه‌ای از جواهرات، تندیس ها و صلیب هایی که از فلزات ارزشمندی مانند نقره و طلا درست شده اند، ساخته می‌شوند. اکثر گنجینه ها از کلیساها و صومعه های موجود در منطقه ی گرجستان باستان و گرجستان کنونی به این موزه انتقال داده شده اند.

دیگر بخش‌های مشهور موزه ی هنرهای زیبا تفلیس عبارت اند از:

نقاشی‌های نیکو پیر عثمانی، صنایع دستی‌ گرجستان، اشیای زیبا و هنری ایران زمین و همچنین آذربایجان، نقاشی‌های اروپایی ها، گرجی ها و روسی ها.

این آثار مربوط به قرن 19 میلادی می باشند که خود از جاذبه های گردشگری و توریستی شهر تفلیس به شمار میروند.

موزه هنرهای زیبا تفلیس همه روزه پذیرای تعداد زیادی بازدیدکننده از سراسر جهان می باشد. پیشنهاد ما برای تور تفلیس خود، بازدید از این موزه ی تاریخی می باشد.

موزه ی ملی گرجستان که از دیگر موزه های معروف این شهر است در نزدیکی این موزه می باشد، بنابراین شما در طول یک روز میتوانید به راحتی از هر دو موزه دیدن کنید.

ساعات کاری: همه روزه از ساعت 10 صبح تا 6 بعد از ظهر می باشد.

آدرس موزه ی هنر های زیبا تفلیس: 5shota Rustaveli Ave, T'bilisi, Georgia  

برای مشاهده نرخ تور تفلیس با هتل های مختلف اینجا کلیک کنید.

 

اطلاعات بیشتر در مورد دیگر تورهای ایران دهکده

 


فرم ارسال نظرات
نام:
تلفن همراه:
کد:
پیام شما:
این فیلدها را پر کنید.برچسب‌ها

‌مطالب مرتبط
‌مطالب پیشنهادی
از دل خود به دل دوست سفر باید کرد...

021 46 01 39 23
تهران، کبیری طامه (شاهین شمالی)، روبروی مجموعه ورزشی خرم شاد، نبش 10 متری اول، پلاک 1، طبقه 4
Copyright © 2023 IranDehkadeh. All right reserved.

دقت کنید:اطلاعیه برای مسافران کیش

امروز 13 تیر 

با ارتباط مستقیم و حذف دلالان، نزدیک به 500 هزار تومان بن تخفیف(تفریحات آبی و کشتی های کیش)فراهم شده است. اگر تمایل دارید که رایگان برای شما ارسال گردد، شماره خود را وارد نمایید.