ایران دهکده
021 46 01 39 23

جاذبه هایی که در سفر به کشوری دیدنی روسیه باید دیدن کنید

جاذبه هایی که در سفر به کشوری دیدنی روسیه باید دیدن کنید

تور روسیه یکی از پرطرفدار ترین تورها محسوب می شود. روسیه زمانی یکی از بزرگترین و قدرتمند ترین عضو اتحادیه جماهیر شوری سابق بوده است و یکی از کشورهای جذاب برای گردشگری و بازدید می باشد. این کشور دارای تنوع آب و هوایی مختلفی است. در هر نقطه از کشور روسیه جاهای دیدنی تاریخی دارد که در دل خود ادبیات کلاسیک و موسیقی را جای داده است.

تور روسیه یکی از پرطرفدار ترین تورها محسوب می شود. روسیه زمانی یکی از بزرگترین و قدرتمند ترین عضو اتحادیه جماهیر شوری سابق بوده است و یکی از کشورهای جذاب برای گردشگری و بازدید می باشد. این کشور دارای تنوع آب و هوایی مختلفی است. در هر نقطه از کشور روسیه جاهای دیدنی تاریخی دارد که در دل خود ادبیات کلاسیک و موسیقی را جای داده است.

تور روسیه جز تورهای است که بسیار مورد توجه گردشگران قرار می گیرد. روسیه زمانی یکی از بزرگترین و قدرتمند ترین عضو اتحادیه جماهیر شوروی سابق بوده است و یکی از کشورهای جذاب برای گردشگری و بازدید می باشد. این کشور دارای تنوع آب و هوایی مختلفی است، از سواحل بزرگ نیمه گرمسیری گرفته تا مناطق بسیار سرد زمستانی در شمال کشور برخوردار است. در هر نقطه از کشور روسیه جاهای دیدنی و تاریخی دارد که در دل خود ادبیات کلاسیک و موسیقی را جای داده است. موزه ها و کلیسا های زیبا و باشکوهی در روسیه وجود دارد. در ادامه به معرفی شهرها و مکان های دیدنی این کشور می پردازیم.

 

یکاترینبورگ (Yekaterinburg)

یکاترینبورگ یک شهر صنعتی در کوه های اورال در آفر تور روسیه لحظه آخری است که حوادث زیادی در این شهر رخ داده است. اما با شنیدن نام این شهر بیشتر مردم به یاد خاطره اعدام تزار نیکلاس بعنوان آخرین تزار روسیه و خانواده اش در سال 1918 در طی جریان انقلاب روسیه میافتند. یکاترینبورگ امروز دارای یک صحنه فرهنگی پر جنب و جوش است. بسیاری از کتابخانه ها، تئاترها، نمایشنامه ها، شرکت های رقص و گروه های معروف راک روسیه در این شهر وجود دارد. این شهر جز چهارمین شهر روسیه است که بیشتر از 30 موزه دارد و از جمله آن می توان به قدیمی ترین مجسمه چوب در جهان در مجموعه شیگیر اشاره کرد. در موزه های دیگر بیش از 300 نماد نویانسکی وجود دارد.

 

سوچی (Sochi)

 

 

 

سوچی در دریای سیاه یک مکان تفریحی ورزشی زمستانی محسوب می شود که میزبان المپیک زمستانی 2014 بوده است. غیر از اسکی، سوچی میزبان مسابقات گرندپری فرمول 1 روسیه است و میزبان مسابقات جام جهانی فیفا در سال 2018 بوده است. علی رغم برف زمستانی، سوچی آب و هوای نیمه گرمسیری و سواحل بسیار خوبی را دارد. شهر توچال تابستانی عالی (و زمستان) را برای روس ها رقم می زند. قدم زدن در پیاده رو های ساحلی تجربه دلپذیری را برای مردم و گردشگران فراهم می کند. سوچی همچنین محل شمالی ترین مزارع چای منطقه است.

 

ولیکی نوگورود (Veliky Novgorod)

 

این شهر در قرن دهم بنیانگذاری شد و بعنوان یکی از قدیمی ترین شهر های شمال روسیه محسوب می شود. ولیکی نوگورود بعنوان زادگاه روسیه محسوب می شود زیرا ساکنان اولیه آن از شاهزاده اسکاندیناویای رووریک برای حاکمیت بر روسیه دعوت کردند و یک سلسله حاکم را ایجاد کردند که 750 سال حکومتشان طول کشید. مکان هایی دیدنی زیادی در این شهر وجود دارد که شامل کلیسای جامع سنت سوفیا، برج بل از جمله این مکان ها می باشند و موزه های که دارای اشیا آهنی و چینی بسیار تاریخی هستند. ویلکی نووگورود (Veliky Novgorod) واقع در دریاچه ایلمن مکانی مناسب برای خرید عسل طبیعی و خوردن بورسیچ می باشد.

 

ولادیوستوک  (Vladivostok)

 

 

 

این شهر بوسیله کوه ها و خلیج هایی احاطه شده است که آن را به یک شهر زیبا و خیره کننده در شرق روسیه تبدیل شده است. بزرگترین بندر کشور روسیه در اقیانوس آرام با نام ترنس-سیبرین (Trans-Siberian) در این شهر واقع شده است. این شهر جاذبه های فرهنگی زیادی نیز دارد از جمله تئاتر، موزه و کنسرت های مختلفی نیز در این شهر برگزار می شود. بول برینر (Yul Brynner) در سال 1920 در این شهر بدنیا آمد. مپارک مینی گورودوک که در گذشته یک پایگاه نظامی بوده است امروزه بعنوان یک پارک زیبا پذیرای گردشگران زیادی است. میدان اصلی شهر ادمیرال اسکور (Admiralsky Skver) است که در نزدیکی این میدان موزه ای قرار دارد که یک زیر دریای بسیار قدیمی در آن به نمایش گذاشته شده است. تور استانبول نوروز 99 سفر باتو را از دست ندهید.

نیژنی نوگورود (Nizhny Nogorod)

نیژنی نوگورود بعنوان پنجمین شهر بزرگ در کشور روسیه محسوب می شود که در کنار رودخانه اوکا و ولگا قرار دارد. این شهر در قرن سیزدهم بعنوان یک دژ محسوب می شد. مدتی به نام گورکی مشهور بود چون محل تولد ماکسیم گورکی بود. بعد از ویران شدن شهر بعد از حمله بلشویک ها تنها چیزی که در شهر باقی ماند کلیسای جامع آرچانجل (Archangel) است. نیژنی نوگورود بیش از 600 اثر تاریخی و تندیس و حداقل 200 موزه هنری، سالن کنسرت و موارد مشابه دارد که با حضور در این شهر می توانید غرق در هنر و معماری کشور روسیه شوید.

 

ایرکوتسک (Irkutsk)

ایرکوتسک مرکز پایتخت سیبری شرقی محسوب می شود. با وجود دریاچه بایکال که تنها 45 کیلومتر با آن فاصله دارد این شهر بعنوان پایگاهی برای کشف سواحل غربی دریاچه می باشد. مسافرانی که از شهر تاریخی ایرکوتسک دیدن می کنند مجذوب چیزهایی می شوند که در این شهر می بینند. خانه های چوبی تزئین شده در کنار آپارتمان های بلوکی جماهیر شوروی، بلوار های وسیع با ترافیک نه چندان زیاد برای شهری که بیشتر از پنج هزار نفر جمعیت دارد. ایرکوتسک بعنوان محلی برای درگیری های خونین بین بسیاری از جناح های روسیه در انقلاب های مختلف بوده است. روشنفکران و هنرمندان زیادی نیز به این شهر تبعید شده اند. این شهر دارای پنج دانشگاه، چندین کلیسا از جمله کلیسای اسنشن (Ascension)، موزه های زمین شناسی و تاریخی می باشد.

 

 

 

 

 

 


فرم ارسال نظرات
نام:
تلفن همراه:
کد:
پیام شما:
این فیلدها را پر کنید.


از دل خود به دل دوست سفر باید کرد...

021 46 01 39 23
تهران، کبیری طامه (شاهین شمالی)، روبروی مجموعه ورزشی خرم شاد، نبش 10 متری اول، پلاک 1، طبقه 4
Copyright © 2023 IranDehkadeh. All right reserved.

دقت کنید:اطلاعیه برای مسافران کیش

امروز 13 تیر 

با ارتباط مستقیم و حذف دلالان، نزدیک به 500 هزار تومان بن تخفیف(تفریحات آبی و کشتی های کیش)فراهم شده است. اگر تمایل دارید که رایگان برای شما ارسال گردد، شماره خود را وارد نمایید.